Prepadla vás chuť na bezmäsitý obed s cestovinami? Vyskúšajte tieto jednoduché cestoviny so špenátovým pestom a tofu. V jedle využijeme zelené fazuľové struky a pokojne pridajte aj inú zeleninu, ktorá tanier oživí farbami. Tento recept na cestoviny ocenia i vegáni.
Skúšali ste už špenátové pesto? Ja sa priznám, že som ho predtým nerobila, stavila som vždy na klasiku - či už bazalkové, zo sušených paradajok alebo z medvedieho cesnaku. Pritom je pesto zo špenátu tak chutné a rovnako jednoduché na prípravu. Použiť ho môžeme na cestoviny, na potretie mäsa alebo aj ako šalátový dresing - hotové pesto stačí rozmiešať napríklad v jogurte.
Chcete si pripraviť diétnejšiu verziu tohto jedla s nižším obsahom sacharidov? Klasické cestoviny môžete nahradiť napríklad cuketovými "špagetami" alebo nízkokalorickými cestovinami z tapioky (odporúčam tieto) . Takéto ľahšie varianty oceníte najmä počas teplých letných dní. Prípadne, pre zníženie tuku môžete jednu lyžicu oleja nahradiť lyžicou vody. Ak vás však nutričné obmedzenia netlačia, vychutnajte si toto jedlo s klasickými celozrnnými cestovinami - výborné sú celozrnné fettuccine (kupujem ich v DM). Tofu môžeme použiť klasické alebo údené, pre ešte výraznejšiu chuť.
Cestoviny uvaríme vo vriacej a osolenej vode do mäkka.
Tofu vyberieme z obalu a pomocou papierovej kuchynskej utierky z neho vytlačíme čo najviac vody (opatrne, aby sa nerozpadlo). Následne ho nakrájame na malé kocky.
Panvicu si postriekame trochou oleja v spreji (kúpite tu) a opečieme na nej kúsky tofu do zlatista, pričom ich osolíme a okoreníme.
Následne k nim pridáme aj fazuľové struky (buď rozmrazené alebo čerstvé) a chvíľu ich spolu opečieme.
Vo výkonnom mixéri alebo sekáčiku (odporúčam tento) si spolu rozmixujeme všetky suroviny na pesto čo najviac dohladka. Ak je príliš husté, môžeme pridať aj 1 - 2 PL vody.
Uvarené cestoviny precedíme a na záver zmiešame s hotovým pestom, opečeným tofu a fazuľkami.