Na Slovensku existuje unikátny spôsob balenia dievčat, tzv. tlačenie kalerábov (lichôtok, namotávok) do hlavy. Skúste byť originálnejší a ponúknite ju kalerábovými hranolkami, ktoré si natlačí do bruška. O romantickú, zdravú a rýchlu večeru máte postarané. Určite ju receptom na kalerábové hranolky okúzlite viac ako zbierkou motýľov.
Hranolky už dávno nie sú len o zemiakoch. Zdravé zeleninové hranolky si ľahko a jednoducho pripravíte napríklad aj z kalerábu. Kaleráb je vynikajúcim zdrojom živín, pretože obsahuje magnézium, ktoré povzbudzuje činnosť organizmu. Účinné látky obsiahnuté v kalerábe pomáhajú pri problémoch so zápalom, znižujú riziko cukrovky a taktiež je veľmi prospešný pri chudnutí a udržiavaní si štíhlej postavy.
Ak tieto nízkokalorické kalerábové hranolky správne dochutíte, stanú sa prirodzenou súčasťou vášho jedálnička a s chuťou si ich vždy pridáte ako prílohu k rybe, mäsu či len tak na pohostenie pre priateľov s obľúbeným dipom. Uvidíte, že klasické zemiakové hranolky vám už chýbať vôbec nebudú.
Tip na výborný nízkokalorický snack či ľahkú večeru: Teplé hranolčeky podávané s bielym jogurtom, prípadne domácim cesnakovým či iným dipom.
Nakrájaný kaleráb dáme do misky, kde ho posolíme aby sa zbavil vody a necháme ho odpočívať zhruba 20 minút. Tento krok môžete vynechať, no hranolčeky budú menej chrumkavejšie.
Vodu po 20 minútach zlejeme, kalerábové hranolky polejeme olivovým olejom, okoreníme podľa chuti a rozložíme na plech vystlatý papierom na pečenie.
Kalerábové hranolky pečieme na 200 stupňoch zhruba 25 minút dohneda.
Hranolčeky podávame teplé samostatne, s bielym jogurtom, prípadne s iným dipom.