Zdravé zeleninové, nízkokalorické jedlo plné vitamínu A. Toto Indické mrkvové kari odporúčam podávať s hnedou ryžou, quinoou, bulgurom či kuskusom. Presvedčte sa, že i vegánska strava môže byť skutočne vynikajúca a plná chuti.
Toto Indické kari z mrkvy je jedným z našich najobľúbenejších a zároveň najjednoduchších vegánskych jedál, aké doma robievam. Ak máte radi mrkvu tak ako my, určite ho vyskúšajte a podeľte sa o svoj názor dole v komentároch. Chuť sladkastej mrkvy spolu s kokosovým mliekom a koreninami ako kari a kurkuma je skutočne fantastická a pripomína ďaleké exotické krajiny východu. Darmo, asi ako každé jedlo s kari.
Ak máte chuť na ľahké bezmäsité jedlo plné vitamínov, vlákniny a minerálov, ste na správnej adrese. Kari korenie veľmi efektívne bojuje proti zápalom. Práve preto sa už stáročia používa v Ajruvédskej medicíne v boji proti zápalom a bolesti. Pomáha tiež predchádzať a bojovať s rakovinou, Alzheimerom a má antibakteriálne účinky. Priaznivo pomáha na celý tráviaci systém a tiež znižuje krvný tlak. Korenie je významným liečivom vo všetkých krajinách východného sveta, používané už celé stáročia ako liek a prevencia proti rôznym chorobám. Niet pochýb, že sa od nich v tomto máme čo učiť, a preto práve zaradenie aspoň niekoľkých najvýznamnejších korenín do našej stravy môže výrazne pomôcť nášmu celkovému zdraviu.
Vo woku (alebo hlbokej panvici) si zohrejeme kokosový olej a zľahka na ňom upražíme nadrobno nakrájanú cibuľu.
Následne do woku pridáme na tenké kolieska nakrájanú mrkvu, zamiešame, osolíme, okoreníme, zalejeme kokosovým mliekom, sójovou omáčkou a dusíme zhruba 15 minút - dokým mrkva nezmäkne.
Hotovú mrkvu so vzniknutou omáčkou môžeme podávať s hnedou ryžou, quinoou, kuskusom či bulgurom.